Kartáčová masáž  -  rezervace

Kartáčová ozdravná kůra využívá vylučovací funkce pokožky a přitom zachovává směr vylučování v těle. Látky, které nemohou být vyloučeny našimi vylučovacími orgány, tedy ledvinami, střevy a plícemi, odsune náš organismus do kožních regionů, které jsou velmi bohaté na žlázy, aby se jich zde zbavil. Tento proces pociťujeme a prožíváme ve formě potu, tvorby kožních puchýřků, apod.

 

Takovými oblastmi vylučování jsou např.:

nohy a ruce

předloktí a holeň 

hlava a týl 
podkolení a loketní jamky 

podpaždí a třísla 

Kůže má v těchto oblastech až 200 potních žláz na 1 cm2 a početné mazové žlázy.

Pokožka je vylučovací orgán! Pomocí svých nespočetných potních a mazových žláz, ale i tvořením lupů přispívá k vylučování škodlivin vznikajících při látkové výměně, k odstraňování kyselin a jiných jedovatých látek z těla!

Pravidelné masáže kartáčem povzbuzují vylučování organismu přes pokožku a zároveň ji čistí. Jsou mimořádně účinnou pomocí při udržování čistého těla a zdravého organismu.

Pokožka je mnohostranný orgán. Chrání nás před vlivy vnějšího prostředí a reflektuje naše nitro. Může vylučovat škodlivé látky a naopak užitečné přijímat. Pomocí početných nervů jsme emocionálně spojeni s okolním prostředím; s jejich pomocí můžeme dát najevo své vnitřní pocity a přijímat vnější podněty.

Masáže pomocí kartáče působí na tělo, ducha i duši jako něžné hlazení. Tyto masáže prováděné suchou nebo mokrou cestou zvyšují příjemný pocit uvolnění, utužují zdraví a regenerují tělo. Masáže kartáčováním zvyšují prokrvení organismu a zlepšují krevní oběh, ale zároveň také i celý nervový systém.