Ajurvédská masáž - Abhyanga - rezervace

Celotělová olejová masáž je jedním z nejlepších způsobů k povzbuzení toku energie v těle a k uvolnění toxinů a odpadu.Tato masáž nám pomáhá udržovat zdravé tělo, chránit ho před nemocemi a podpůrně působí při jejich léčení. Masáž ochraňuje před stárnutím a jeho následky, pomáhá předcházet únavě způsobené každodenní prací, posiluje imunitní systém a uvolňuje zatížení nervového systému. Pomáhá vyživovat tělo, podporuje dlouhověkost jedince, pomáhá s usínáním. V ajurvédě se doporučuje provádět ji pravidelně.

Vtíráním rostlinného oleje do těla se dodává tělu okamžitý zdroj výživy.

Masírováno je celé tělo včetně hlavy a obličeje. K masáži se používá velké množství přírodního teplého oleje.

Nejpoužívanějším olejem při této masáži je olej sezamový, kokosový a mandlový.

Sezamový olej: tvoří základ Ajurvédské masáže, vynikající regenerační prostředek, otevírá póry, váže na sebe toxiny a těžké kovy, zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky.

Kokosový olej: velice výživný, který se používá hlavně k masáži hlavy. Léčí kožní problémy, jako např. vyrážky, ekzémy, popáleniny a různá plísňová onemocnění.

Mandlový olej:  lisovaný za studena z mandlí. Má výraznou chuť mandlí, běžně se přidává do všech léků určených pro rekonvalescenci po nemocech. Patří mezi nejcennější rostlinné oleje, vhodný na masáž obličeje, popálenin, zlepšuje akné a ekzémy.

 

Ajurvédská masáž začíná masáží hlavy, pokračuje masáží šíje, zad, dolních končetin zezadu, zepředu,masáží břicha,hrudníku a končí masáží horních končetin a obličeje.

Fotogalerie: Ajurvédská masáž