Havajská masáž Lomi Lomi - rezervace

 

Havajská masáž patří svými relaxačními a terapeutickými účinky mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů. Využívá nejen prstů a dlaní maséra, ale i předloktí a loktů.

Lomi Lomi je unikátní léčebná masáž pocházející od starověkých Polynésanů, mistrů léčitelů na Hawaii.
Ruce, které jemně, ale silně masírují svaly nepřetržitými, plynulými tahy, umožňující příjemci relaxovat, uvolnit  se a jednoduše být.
Havajané se na věci dívají z pohledu toku energie.  Lomi Lomi napomáhá uvolnit zablokování a dává energii nový směr. Proto není Lomi Lomi pouze o fyzické stránce. Ulehčuje také léčbu na mentální, emocionální a spirituální rovině. Havajané sledují všechny aspekty těla jako celku a věří, že fyzická, mentální, emocionální a spirituální úrovně jsou části jednoho celku – když je léčba efektivní na jedné rovině, jsou ovlivněny všechny ostatní úrovně.

Co se děje během havajské masáže? Jak je prováděná?

Lomi Lomi obyčejně začíná tichem a klidem mezi masérem a klientem, často s masérovýma rukama položenýma na klientových zádech. Masáž je prováděna v plynulých, rytmických pohybech použitím předloktí a ruky.Masíruje se postupně celé tělo najednou dlouhými tahy od špišek prstů po hlavu ze zadní a pak přední strany. Někteří lidé ji popisují, jakoby jemné vlny uvolňovaly jejich tělo. Dalším rysem je, že různé části těla mohou být masírovány najednou. Například: jednou rukou na rameni a druhá ruka může být masírována na protilehlé kyčli. Na klienta se nenahlíží jako na někoho koho je třeba napravit, ale jako na bytost, které má být navrácena harmonie a rovnováha. Důležité je, pamatovat si, že masér neléčí, ale je tím, kdo napomáhá léčení.

 

 

Video - Havajská masáž Lomi Lomi  - Arizona

 

 

Fotogalerie: Havajská masáž Lomi Lomi