Čínská energetická masáž - rezervace

 

Čínská energetická masáž vychází z tradiční čínské medicíny, která vnímá lidské tělo diametrálně odlišně než evropsá kultura. Základy čínské medicíny vychází z několika teorií, teorie Jin a Jang, 5ti elementů, teorie energie a krve.

U čínské masáže jde o velmi dokonalou a  účinnou manuální techniku, jejíž pomocí působí masér na určité energetické kanály našeho těla, stimulací či tlumením zlepšuje mikro a makrocirkulaci, odstraňuje bolesti, uvolňuje napětí ve svalech a psychické napětí, přivádí klienta do pohody a harmonie. Způsob harmonizace je příjemný a  velmi účinný. Během masáže se systematicky propracovává tělo podle průběhu šlacho-svalových meridiánů, cílený tlak působí na pohybový a opěrný aparát, svalový systém , příznivě ovlivňuje lymfatický a nervový systém.

Podstatou čínské energetické masáže je obnovovat proudění v energetických drahách (meridiánech) ve správném rytmu. Lidské tělo je protkáno dvanácti energetickými drahami, jež spojují různá místa v těle. Stačí, aby např. vlivem stresu došlo ke stažení svalu a tok energie je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, jež je energetickou drahou spojen s postiženým místem. Podobným potížím lze předejít právě čínskou energetickou masáží, která se zaměřuje především na dráhu močového měchýře. Tato dráha je v těle nejdelší. 
Aktivace tohoto meridiánu ovlivňuje páteř a nervovou soustavu, pomáhá uvolnit bolesti v zádech a šíji.

Čínská masáž odstraňuje únavu, svalové křeče, nervové napětí, bolesti zad, šíje a hlavy, stimuluje cévní a lymfatický oběh, odplavuje toxické látky, uvolňuje svaly, klouby, šlachy... Použití čínských masáží má  preventivní, vysoce regenerační účinky.

Čínská energetická masáž začíná masáží hlavy, pokračuje masáží šíje, zad, dolních končetin zezadu, zepředu a končí masáží horních končetin.

Fotogalerie: Čínská energetická masáž