Medová anticelulitidová masáž - rezervace

Celulitida je postižení podkožních tkání v důsledku hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Nejčastěji se s celulitidou setkáváme na zadní straně hýždí. Celulitidou trpí většinou ženy, protože je do značné míry způsobena působením ženských pohlavních hormonů (zejména estrogen). Celulitida je taky závislá na aktivitě lymfatického systému a s tím spojeného zadržování vody v těle. Tuto hodnotu můžeme procentuálně změřit na přístroji pro měření tuku v těle, spolu s mnoha dalšími.

Mezi příčiny celulitidy se řadí poruchy krevního oběhu, sedavý životní styl a nadměrná konzumace kalorických potravin. Nejvíce jsou celulitidou ohroženi lidé se zvýšenou hmotností nebo lidé konzumující nadměrné množství kávy či alkoholu.

Zdroj Wikipedie

Jak bylo popsáno výše celulitida souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systému a zhoršeného prokrvení postižených částí, čímž dochází k ukládání toxinů, které aby dále nemohly v organismu putovat, tělo přemění na tuk, který je viditelný ve formě pomerančové kůže.

Medová masáž proti celulitidě je poměrně málo známá metoda, která je však velmi dobře účinná v boji s pomerančovou kůží, je plně přírodní, žádná chemie jen med a přírodní esence, u většiny je zlepšení vidět ihned . Tato masáž je jedinečná i tím, že díky medu kompresním a pumpovacím hmatům, se vyplaví toxiny z podkoží na povrch kůže, což je dobře viditelné na medu, který se mění do žvýkačkovité konzistence a mění svou barvu,

Masáž se provádí speciálními hmaty v oblasti hýždí ,vnější strany stehen a břicha( v místech výskytu celulitidy), čímž dochází k vyplavování odpadních látek z kůže a podkoží na povrch a také k razantnímu prokrvení masírovaných částí. Po této masáži, kdy je doopravdy kůže velice dobře prokrvena se nanáší zábal z oleje s výtažky z jalovce a grepu. Jalovec rozproudí lymfu a grep vypíná kůži. U této procedury se nepoužívá tolik známý skořicový olej, protože k výraznému prokrvení kůže dochází již díky medové masáži.

U většiny klientek je efekt viditelný ihned po první masáži, kůže je prokrvená, vyhlazená a pomerančové zvrásnění ustupuje. Po masáži je nutné dodržovat pitný režim.

Tato procedůra může být doplněna ozonoterapií kdy se vmasrvává ozonový oleje který má blahodárný vliv na celý organismus.

Ozonová terapie působí komplexně na celý organismus od buněčné po systémovou úroveň.

Ozon účinkuje přímo v místě zábalu na místo zábalu je možné prohřátí v parní sauně(svedan box) - podporuje štěpení tuků v kůži

a podkoží - zvýší kyslíkový transport krve, stimuluje buněčné procesy, aktivuje tukový

metabolismus a spustí mechanismus přirozeného zpracování tuků na vlastní energii

organismu a jeho vstřebání vyvolá odezvu v celém těle (systémový účinek) - vede k celkovým

detoxikačním a revitalizačním účinkům na organismus - napomáhá tak k regeneraci

a relaxaci organismu, podporuje metabolismus a má výrazný detoxikační účinek.

Výsledek terapie ozonem je kromě odstranění tuku také obnova struktury vaziva

a to ve svém důsledku vede k obnově pružnosti pokožky.

Ideální četnost masáží je zpočátku 10 procedur 1x týdně až 1x za 10 dnů a později udržovací masáž 1x až 2x za měsíc.

Na závěr: Ke zmírnění následků celulitidy se vždy nutné přistupovat komplexně a to změnou životosprávy. Bez celkového přístupu, jakákoliv masáž nikdy celulitidu na vždy zcela neodstraní, je ale výborným a účinným pomocníkem v boji s pomerančovou kůží. Celulitida a boj s ní, je vždy běh na dlouhou trať.

 

Fotogalerie: Medová anticelulitidová masáž