Konopná masáž - rezervace

Konopí indické je velmi důležitou léčivou rostlinou. Bylo užíváno již v dávné minulosti,  první zmínky o jeho terapeutickém využití jsou z období vlády bájného čínského císaře Šen-nun­ga (2737-2697 př.n.l.), kopie jeho prací pocházejí z mnohem pozdější doby. Byl i vynikajícím léčitelem a pravděpodobně také autorem nejstaršího čínského herbáře. Konopí předepisoval při léčení malárie, zácpy, revmatických bolestí a ženských nemocí. Ve velké oblibě je konopí v indické ájurvédě, a to jako prostředek oživující mysl, snižující horečku a léčící nespavost, úplavici a malomocenství. Podporuje rovněž trávení a reguluje vyměšování žluči, léčí bolesti hlavy, pohlavní choroby, černý kašel a tuberkulózu.

Konopný olej se získává ze semen Konopí setého (Cannabis sativa) a je stále vyhledávanějším pro jeho poměr mastných omega kyselin. Podle světové zdravotnické organizace WHO je ideální poměr  3:1 Omega -6 a Omega – 3 mastných kyselin, které obsahuje právě konopné semínko. Esenciální mastné kyseliny obsaženy v tomto oleji jsou tedy základem pro obnovení zdraví a správného fungování imunitního systému. Konopný olej obsahuje asi 80% esenciálních mastných kyselin (EFA), jako je kyselina linolenová (omega 6, 55%), kyselina alfa-linolenová (omega 3, 22%) a kyselina gama-linolenová (omega 6, 1-4%). Protože tyto aminokyseliny si tělo neumí samo vyrobit, je nezbytné mu tyto látky dodat v potravě, přičemž jejich účinek spočívá v minimalizaci zánětů v organismu a brání degenerativním změnám buněk. Kromě esenciálních mastných kyselin konopný olej též obsahuje sacharidy, minerály jako hořčík, vápník, železo, fosfor a zinek a vitamíny A,B,C,D,E,K. Jako denní dávka oleje se doporučuje pro vnitřní použití asi jedna polévková lžíce (cca 15ml), což by mělo zaručit dostatečný denní příjem EFA(energie pro fyzickou aktivitu).Konopný olej lze používat nepřetržitě aniž by vznikl deficit nebo jiná nevyváženost EFA.

Bylo zjištěno, že v našem těle existují canabinoidní receptory, což jsou molekuly na povrchu buněk. Rozlišujeme dva základní typy těchto receptorů, je to CB1 a CB2, které se dají vystopovat v různých částech našeho těla a mají svůj specifický účinek. CB1 lze nalézt převážně na buňkách nervového systému, včetně některých částí mozku a nervových zakončeních v těle zatímco CB2 lze nalézt  převážně v imunitním systému. Během let výzkumu se dokázalo, že endocannabinoidní a cannabinoidní receptory jsou přítomny ve velké škále tělesných funkcí, které zahrnují kontrolu funkce a činnosti mozku a nervové soustavy (ovlivňuje paměť a také bolest), energetický metabolismus, funkci srdce, imunitní systém a dokonce i reprodukci. V posledních letech se dostávají na veřejnost výzkumy ohledně kladných výsledků při léčbě rakoviny.

Účinky konopného oleje:

-působí protizánětlivě, regeneračně a antibakteriálně

-podporuje hojení ran, popálenin, lupénky, ekzémů, akné, křečových žil

-zpomaluje procesy stárnutí kůže, hydratuje pleť, zvláčňuje a eliminuje tvorbu vrásek

-dodává lesk vlasům a pevnost nehtům

-uvolňuje ztuhlé klouby, svalstvo, křeče a následně snižuje bolest v problematických partiích

-brání rozvoji rakovinných onemocnění, má podobné účinky antibiotikům

Pro dosažení maximálního účinku a „dání šanci konopným olejům projevit se“, je masáž  prováděna jako celková, trvající 60-90 minut, zahrnující masáž dolních končetin, zad, šíje,krku,rukou a hlavy.

Intenzita masáže je variabilní, dle přání a aktuálního stavu klienta. Může být jemná, harmonická, relaxační,zaměřená na detoxikaci, odvod přebytečné tekutiny z mezibuněčných prostor, regeneraci kůže, či dynamická, intenzivní, uvolňující svalovou ztuhlost, zaměřená na uvolnění hlubší svalové vrstvy. Čili určená pro pasivní i aktivní jedince, vhodná po práci i sportu.

 

Technické konopí, které je použito pro výrobu masážních olejů má potlačeno psychoaktivní účinky, a je naprosto bezpečené , není třeba se obávat návykovosti a zdravotních problémů.